۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » سیاسی » شهرستان کنگان
  • شناسه : 7206
  • ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
  • 349 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : قاسم احمدی
  • منبع : بنک خبر
جهاد تبیین زمینه ساز  مشارکت حداکثری مردم  در انتخابات

جهاد تبیین زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات

جهاد تبیین زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات یادداشت: قاسم احمدی نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای استقرار حاکمیت آرای مردمی و پس از تنفیذ ولی امر مسلمین حضرت امام خمینی ره که منجر به درج در قانون اساسی شد پای گرفت و استوار شد. این همان استقرار نظریه ولایت فقیه است که عینا […]

جهاد تبیین زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات
یادداشت: قاسم احمدی

نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای استقرار حاکمیت آرای مردمی و پس از تنفیذ ولی امر مسلمین حضرت امام خمینی ره که منجر به درج در قانون اساسی شد پای گرفت و استوار شد.
این همان استقرار نظریه ولایت فقیه است که عینا با نظر مردم قانونمند شد. این نوع حکومت برای نخستین بار است که پس از ۱۴۰۰ سال به عنوان یک حکومت در سرزمین ایران اجرایی می شود.
تداوم این نظام مقدس و مشروعیت و مقبولیت آن در بین مردم به حضور حداکثری آنان در انتخابات منوط است و امروزه بر ماست که مجاهدانه وارد معرکه انتخابات شویم و به رغم همه مشکلات خرد و کلان و اشتباهات خواسته و ناخواسته و یا ناشی از سستی برخی افراد مسول که سعی در ناامیدی مردم دارند جانانه و مجاهدانه و مومنانه کشور را دریابیم که این خانه تنها با دست ما ساخته و پرداخته خواهد شد.
یکی از راه‌های تشویق مردم به حضور در انتخابات جهاد تبیین است .رهبر انقلاب با تاکید بر جهاد تبیین در تشویق مردم در حضور در صحنه انتخابات ، صرف دعوت زبانی را کافی ندانسته و عمل ، روی خوش زبان پاسخگو و حضور در جمع های گوناگون مردم بخصوص جوانان را ضروری می داند.
رونمایی از توانمندی های دفاعی کشور،پرتاب سه ماهواره به فضا و پیشرفت های خیره کننده در صنایع راهبردی همگی دستاوردهای مهمی هستند که ما امروزه شاهد آن هستیم و باید این پیشرفت ها را جهاد گونه برای همگان تبیین کنیم .
همچنین حضور در سازمان شانگهای، حضور در معادلات منطقه ای و ارتباط با سطح دنیا و کشورهای مختلف، قدرت و تحرک خوبی را برای نظام اسلامی ایجاد کرده که باید برای مردم تببین کرد.
باید در جامعه روشنگری کرد و ایمان و امید را در بین مردم به ویژه جوانان و گروه‌های هدف جامعه ایجاد کنیم تا بدانند که ما نزدیک قله هستیم.
امروزه کشور در آستانه یک تحول بزرگ در حوزه فناوری و نوآوری در حوزه پیشرفت تمدنی است، از این حیث باید در عرصه رسانه و فضای مجازی و حتی فضای حقیقی مثل مدارس برای همه آحاد به ویژه برای رای اولی ها دانشجویان محافل کارگری و صنعتی و مساجد با جهاد تبیین اهمیت حضور مردم را در پای صندوق رای روشن کرد.

باید روشنگری کرد که حضور در انتخابات و برگزاری پر شور آن و حضور همکاری مردم در پای صندوق رای تضمین کننده امینت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.

شرکت در انتخابات بالاترین حس وطن پرستی است و نشان دهنده اوج تعلق و تعهد به وطن می باشد و باید گفت که چه شرکت کنیم چه نکنیم انتخابات مجلس دوازدهم در یازدهمین روز آخرین ماه سال برگزار می شود و افرادی هم به مجلس راه پیدا خواهند کرد و برای تمام جمعیت ایران قانون گذاری می کنند. به طور قطع مجلس قوی با رای پایین شکل نخواهد گرفت و آن کس که از این ناحیه آسیب خواهد دید ، بدون شک همه مردم خواهند بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*