۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار استان بوشهر » شهرستان کنگان » متفرقه
  • شناسه : 1479
  • ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
  • 570 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : قاسم احمدی
  • منبع : بنک نیوز
کمبود آب در بنک و آبرسانی با تانکر به مردم /مسولان چاره اندیشی کنند
بحران کم آبی در بنک

کمبود آب در بنک و آبرسانی با تانکر به مردم /مسولان چاره اندیشی کنند

در پی کمبود آب و تعمیرات برخی نقاط بنک با تانکر آبرسانی شد.

به گزارش بنک نیوز ، یکی از مشکلات اصلی و زیر بنایی شهر بنک کمبود شدید آب همراه با کیفیت بسیار پایین آن می باشد که تاکنون این معضل اساسی مرتفع نشده است.

آب شرب بنک عمدتا از چند حلقه چاه تامین می‌شود و متاسفانه کیفیت بسیار پایینی دارد و طبق برخی گزارشات رسیده EC آب در این شهر بالای ۶ هزار است و این در حالی است که معمولا بالای ۲ هزار مجوز آب شرب نمی دهند.

 

اخیرا کمبود آب در برخی مناطق مثل منطقه بلوار امام علی ع به حدی بوده که مردم دو روز کامل آب نداشتند و این امر موجب گلایه و نارضایتی مردم و شهروندان شد و پس از رایزنی ها و تماس های مکرر با مسولین موقتا مشکل آنان با آبرسانی به وسیله تانکر حل گردید.

 

شهر بنک به عنوان دروازه ورودی پایتخت انرژی اقتصادی کشور و جمعیت نزدیک به ۲۰ هزار نفر بوده و بسیار اسفناک است که با مشکل شبکه فرسوده آبرسانی و کمبود آب روبرو باشد و مردم عمدتا از ۴ عصر تا صبح روز بعد از نعمت آب محروم باشند.

شایان ذکر است در سفر وزیر نیرو در ۱۶ مهر ۱۴۰۱ به استان بوشهر مصوب شد تا یکسال آینده مشکل آب بنک با احداث آبشیرین کن مرتفع گردد، اما پیشنهاد جدی این است تا احداث و بهره برداری آب‌شیرین کن بنک ،ظرفیت آب‌شیرین کن کنگان به میزان ۵ هزار متر مکعب افزایش یابد تا بخشی از مشکل آب در بنک سامان یابد و همچنین روی چاه‌های آب شهر بنک دستگاه تصفیه نصب گردد.

 

گزارش: قاسم احمدی بنک نیوز

 

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*